Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hračky

Zabavit osmáky je důležité, pokud jim nedáme dostatek podmětů ke hraní, zničím nám něco jiného, kromě větví je tedy důležité již zmíněné kolečko, průměr by tedy měl být 25 cm, pokud jim dáme menší, hrozí jim deformování páteře, mnohdy v něm ani nebudou chtít běhat.

Zaměřte se na kovová kolečka, tyto materiály jsou odolné, plastová kolečka osmáci okamžitě zpracují a mnohdy je mohou i zkonzumovat a to bychom jistě nechtěli.

Pokud přemýšlíte, jestli jim koupit kolečko s příčkami nebo mřížkami, je to jedno, ale pokud jsou ještě malí, je lepší dát jim to mřížkované, nepropadnou jim nožičky.

U kolečka musíme ale hlídat, aby když jeden osmák neběhá a druhý tam skočí a chce běhat, tak aby toho druhého nezačal házet v kolečku jako v bubnu pračky, nebo ho dokonce neoběsil na tyčích, které kolečko drží, proto je dobré vybrat kolečko, které má dráty a držáky daleko od sebe.

-Vhodná je například papírová trubice s průměrem 10 a víc centimetrů. Osmáci ji rádi prolézají, schovávají se a cupují ji. Můžeme jim dávat i roličky od toaletnho papíru, nebo ubrousků.

Samotné ubrousky mají také rádi, v zimě je to dobré vstlání pelíšku, při porodu je to výborná izolace pro miminka. S ubrousky si dokáží vyhrát, hádají se o ně, tahají je z místa na místo a někdy i kousek snědí, ale to nevadí.

-Rádi šplhají, není tedy na škodu, když někde seženete velký kus kůry spolu s dřevem, buď ji snědí, rozkoušou, nebo ji použijí jako zkratku aby se někam dostali.

-Rádi mají různé lávky z poliček, tunely z polen, kokosy na ohryzávání a provazy na šplhání.

-Uspořádání větví a poliček je důležité, zkuste se porozhlédnotu na fotky z obytování jiných klecí, osmáci někdy nevyskočí do tak velkých výšek, jak by se čekalo, venku v prostředí kde mohou hlavně běhat a přeskakovat překážky vás to ale možná nepřesvědčí.

- Nevhodné jsou různě barvené hračky, protože barva jim škodí. Dále různé plastové věci jako kolečko na běhání, různé rolničky a podobně.